כלים למעצבים של אדובי ((Adobe ה-כ-ל-י-ם!

.

לאחרונה קניתי מחשב חדש [ומהיר] ונקלעתי לבעיית שעמום קשה מכיוון שחוץ מ- Windows לא היה עליו כלום ולכן, החלטתי לחדש/לעדכן את מלאי תוכנות העיצוב שברשותי במקום להישאר מאחורי שאר המעצבים ולהשתמש ב-Photoshop CS  [פשוט ככה, בלי מספרים אחרי ה- CS].

בהתחלה ניסיתי להתחכם ולגגל שמות של תוכנות עיצוב חדשות שאני לא מכיר אבל כל מה שהצלחתי להעלות בתוצאות החיפוש היה קשור איכשהו לאדובי [[Adobe.

בשורות הבאות אני [בעזרת חבר יקר בשם ויקי] אתן סקירה קצרה על תוכנות העיצוב [-חבילת המעצבים הניתנת לקניה במחיר הזוי של 1799$ או לחילופין זמינה להורדה בחינם באי-מיול..] של אדובי , בעיקר למי שלא מכיר בכלל או שמכיר חלק ורוצה להכיר יותר או אפילו מכיר אבל לא באמת מכיר [מעכשיו אני לא משתמש יותר במילה "מכיר"].

סלחו לי מראש אבל בגלל חוסר זמן, סופ"ש קצר, הכנות לשבועות [החג החלבי הזה] ובעיקר [אבל בעיקר] עצלנות, רוב הסקירות הועתקו מילה במילה מויקיפדיה.

——————————————————————————————–

Photoshop

 

.

הגדרה כללית: תוכנת עריכה גרפית.

סקירה קצרה: התוכנה משלבת מגוון רחב של כלי גרפיקה מתקדמים לכל תחומי עיבוד ובניית תמונה. בשל כך פוטושופ הינה התוכנה הפופולרית ביותר בקרב אנשי מקצוע וחובבים . צלמים רבים משתמשים בפוטושופ כ"חדר חושך דיגיטלי" לצורך ליטושי תמונה שנעשים בחדרי חושך בזמן פיתוחי הפילמים. התוכנה מאפשרת לצלמים לבצע עיבודים שונים כמו הבהרה/הכהייה של תמונה, חידודים, טשטושים, חיתוכים, ותיקוני צבע שונים. טכניקות אלו מאפשרים לתקן בעיות שונות וסטיות גוונים שנוצרו בעת הצילום.

לשימוש ב: בנית אתרים, עיצוב לוגואים, עיבוד תמונות.

הגרסא הכי עדכנית: CS4 [גרסא 11 במס'].

למה שאני אטרח להוריד עדכון?: אדובי פוטושופ CS4 "מככבת" ביכולת צביעה על צורות תלת ממדיות, הלבשת תמונות דו ממדיות על צורה תלת ממדית, אפשרות המרת מעבר צבעים לעצם תלת ממדי, הוספת עומק לשכבות וטקסט, וייבוא קבצים תלת ממדיים נתמכים (כגון: 3ds,u3d ועוד); לוח חדש למסכות ושכבות התאמה  (Adjustment Layers) ועוד.

 

 

InDesign

 

.

הגדרה כללית: תוכנת "הוצאה לאור שולחנית".

סקירה קצרה: משתמשי אינדיזיין יכולים לייצא מסמכים בפורמט PDF  – פורמט מסמך נייד, והתוכנה מציעה תמיכה בשפות רבות  זוהי תוכנת ההוצאה לאור הראשונה לתמוך ביוניקוד (Unicode) לעיבוד תמלילים ובטיפוגרפיה המתקדמת של גופני אופן-טייפ (OpenType Fonts). בנוסף מבדלים אותה יכולות השקיפות המתקדמות שלה, וכן הדמיון הממשקי הרב בין אילוסטראטור ובין פוטושופ.

לשימוש ב: עיצוב פרסומות, פוסטרים, עטיפות וכו'…

הגרסא הכי עדכנית: CS4 [הגרסא השביעית במס'].

למה שאני אטרח להוריד עדכון?: בגרסה האחרונה, CS4, ניתן לייצא את הדפים מ InDesign לפורמט HXML  בAdobe Dreamweaver    עקב רכישת  Macromedia אשר הפכה את שיתוף הפעולה בין התוכנות לפשוט.

 

 

illustrator

 

.

הגדרה כללית: תוכנת גרפיקה וקטורית ["טוב אחי!"].

סקירה קצרה: גרפיקאים רבים משתמשים בתוכנה, כיוון שבעזרתה ניתן לעצב כמעט כל דבר ללא צורך בשילוב תוכנות אחרות בעבודה. התוכנה היא שיפור של Photoshop+Freehand ומשמשת לעיצוב גרפים, סמלילים, תלת-מימד ועוד. כמו כן קובצי התוכנה נתמכים גם בתוכנות תלת-ממד מתקדמות כגון   3D Studio MaxוMAYA, של חברת אוטודסק. התוכנה משתמשת בשיטה הווקטורית והתמונות אינן מורכבות מפיקסלים. לכן ניתן ליצור אובייקט קטן ולהגדיל אותו עשרות מונים בלי לפגוע בחדות התמונה, כלומר בלי שהאובייקט ימרח והתמונה תהיה מטושטשת.

לשימוש ב: עיצוב בתלת-מימד, עיצוב גרפים, סמלילים [בדיוק כמו שכתוב!].

הגרסא הכי עדכנית: CS4 [הגירסא ה14 במס' ].

למה שאני אטרח להוריד עדכון?: אין לי מושג, לא הכרתי את הגרסאות הקודמות..

 

 

Flash

 

.

הגדרה כללית: תוכנה לפיתוח מולטימדיה.

סקירה קצרה: לפלאש נגן ותוכנה המשמשים להצגה ויצירה של סירטוני פלאש. התוכנה מבוססת על גרפיקת וקטורים [עוד פעם הם?!] התורמת להקטנת משקל הקובץ, אך תומכת גם בשימוש במפת סיביות. ניתן לצרף לסרטוני הפלאש קובצי וידאו וקול, ולהשתמש במצלמת אינטרנט ומיקרופון במידה והם מחוברים למחשב. פיתוח אפליקציות בפלאש נעשה תוך שימוש בשפת  ActionScript [שפה אדירה!] שיצאה זו מכבר בגירסתה השלישית. כיום השימוש בפלאש נפוץ ביותר וניתן לראותו בסדרות טלוויזיה מצוירות, משחקים ואתרים רבים. מרבית הדפדפנים מגיעים עם נגן פלאש מובנה בתוכם.

לשימוש ב: אנימציות, יישומי אינטרנט, משחקים ואפליקציות ויזואליות אחרות.

הגרסא הכי עדכנית: CS4 [מפתיע הא?..]

למה שאני אטרח להוריד עדכון?: ממשק משתמש חדש, תוספות סקריפטים ב  actionstrip, אפשרויות הנפשה מתקדמות ועוד.

 

 

Dreamweaver

 

.

הגדרה כללית: תוכנת יצירה ועריכה של דפי אינטרנט [סוף סוף הגדרה מובנת].

סקירה קצרה:   Adobe Dreamweaver[אדובי דרימוויבר] היא תוכנה המשמשת ליצירה ועריכה של דפי אינטרנט ואתרי אינטרנט. בגרסאותיה הראשונות הוצעה דרימוויבר כתוכנת עריכה המשלבת את הפרודוקטיביות של עיצוב ויזואלי WYSIWYG  עם מצב שליטה ועריכה של קוד ה. HTML שילוב זה היה נדיר כאשר התוכנה יצאה לשוק בסוף שנות התשעים, דבר שסייע רבות לתפוצתה. בהמשך הוספו לה טכנולוגיות חדישות, כגון תמיכה ב CSS, ג'אווה סקריפט ותמיכה בשפות צד-שרת כגון  ASP ו PHP.

לשימוש ב: עיצוב ועריכת אתרי אינטרנט [מיותר לציין לא?].

הגרסא הכי עדכנית: CS4 [הגירסא העשירית במס'].

למה שאני אטרח להוריד עדכון?: בעדכון האחרון ניתן להרכיב תוספות לתוכנה ("Extensions"), אשר כל אחד יכול לפתח, בדרך כלל בHTML  או Javascript . דרימוויבר נתמכת בקהילה רחבה של מפתחים, המפתחים הרחבות מגוונות, ומאפשרים את הורדתם או רכישתם של אלה דרך אתר התוכנה.

——————————————————————————————–

שיהיה לכולנו חג שבועות טעים ושמח!מוציא לשון

מודעות פרסומת

6 Responses to כלים למעצבים של אדובי ((Adobe ה-כ-ל-י-ם!

 1. iPhoner הגיב:

  כתבה טובה אבל שכחת לציין שלמעצבי אתרים יש לאדובי חבילה נוספת עם תוספות לחבילת המעצבים מה שאומר להיפרד מעוד 1800$..

 2. וקנין הגיב:

  זה באמת עולה 1799$? זה מחיר של 3 מחשבים!

 3. Mr.Goo הגיב:

  אדובי היו ממש טובים. עכשיו שהם קנו את מקרומדיה הם תותחים ולא מפסיקים להתקדם ולהביא חידושים. השילוב של התלת מימד בתוכנות עיצוב פשוט גאוני…

 4. iPhoner – בכח אתה רוצה להכניס אנשים שמקבלים 700 ש"ח בחודש מהצבא לדיכאון?

  וקנין – זה מחיר של שלושה מחשבים שיכולים להוריד את התוכנות מהאימיול..

  Mr.Goo – אני לא יכול שלא להסכים איתך.

 5. גלגל12345 הגיב:

  סתם שאלה של טירון- אם אמרת שאילסטרייטור מכיל בתוכו את האפליקציות של פוטושופ אז מה ההבדל בין השניין למה צריך פוטושופ בכלל?

 6. גלגל12345 – "התוכנה משתמשת בשיטה הווקטורית והתמונות אינן מורכבות מפיקסלים. לכן ניתן ליצור אובייקט קטן ולהגדיל אותו עשרות מונים בלי לפגוע בחדות התמונה, כלומר בלי שהאובייקט ימרח והתמונה תהיה מטושטשת" – זה משפט המפתח לתשובה לשאלתך. בניגוד לפוטושופ, שבה העבודה היא על פיקסלים [כשיש מעצבים רציניים שעובדים פיקסל פיקסל] באילוסטרייטור העבודה היא לא על פיקסלים אלא על אובייקטים וצורות [כמו בפלאש].
  נניח שתיצור עיגול ברזולוציה של 200*200 באילוסטרייטור ואחרי העבודה עליו תרצה להגיל אותו ל 500*500, תוכל לעשות זאת בלי לפגוע באיכות האוביקט. אם תעשה את אותו הדבר בפוטושופ, אתה תראה מריחות בקצוות של העיגול והוא יראה מפוקסל.
  הבנת?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: